top of page

טקס סיום פעילות נוער בזלת התשפ"ג

בתאריך 18.6.2023 התקיים טקס סיום פרוייקט נוער בזלת לשנת הלימודים התשפ"ג בהשתתפות סגל הכפר וחניכי התוכנית, אליהם הצטרפו משפחתו של חלל היחידה אליחי טובים וכמובן אנשי צוות ההיגוי של פרוייקט הנוער..    בטקס חולקו תעודות הצטיינות לחניכים המצטיינים בתוכנית, וכן הוכרזו הזוכים בתחרות הצילום של נוער בזלת על שמם של אליחי טובים ואודי ברמן.

סיכום שנת הלימודים לאתר.jpg

במקום הראשון בתחרות הצילום זכתה שייה ברנשטיין בצילומה "שעת הזה".  שייה זכתה באייפון 14 חדש והעניקה את התמונה הזוכה ממוסגרת במסגרת ייחודית למשפחתו של אליחי טובים ז"ל.

מקום ראשון.jpg

במקום השני זכתה מיכל בלינובה. מיכל זכתה בתלושי שי של רשת "גולף" בסך של 200 ש"ח אשר הוענקו לה על ידי מר צחי הלוי הפרזנטור של הרשת.

מקום שני.jpg

אל המקום השלישי הגיע נתנאל דוידוב בצילום "יום פשוט במשפחת לפיד.  נתנאל זכה בתלושי שי בסך 500 מתנת רשת "רולדין"

מקום שלישי.jpg

לקראת סיום האירוע נפרדנו מהגברת אלין בן שיטרית מנהלת הפנמיה הארבעת השנים האחרונות.  לאלין משקל רב בקידומו של פרוייקט נוער בזלת ולקידום הנוער בישראל .     כמו כן נפקדנו מהמדריך תומר בן דוד אשר לייוה את פרוייקט הנוער בכפר בשנים האחרונות . עמותת בזלת מבקשת להודות לשניהם ולאחל להם הצלחה רבה בדרכם החדשה.

סיכום שנת תשפ"ב - נוער  "בזלת"
טקס הסיום.jpg

שנת תשפ"ב הינה השנה העשירית בה מופעל פרוייקט "נוער בזלת".

בשנה מתאגרת זו, הצלחנו להכיל פעילויות מגוונות לקידומם של החניכים בכפר.

בטקס מרשים שנערך בשמיני ליוני סיכמנו את הפעילות הענפה מלאת החוויות.  בטקס חולקו תעודות הצטיינות לחניכים אשר בלטו לאורך השנה. 

הנכם מוזמנים לצפות בסרטון קצר אשר מיסגר מעט מהפעילויות והחווית. 

פרויקט " נוער בזלת "
לשאוף, להעז, לדבוק, להגשים !

 

במודל יחיד מסוגו, אימצו יוצאי היחידה את כפר הנוער "עיינות".    

    בכפר, פועלת פנימייה תיכונית בה מתחנכים בני נוער אשר הגיעו לכפר מרצונם, מתוך שלל גווני הפריפריה החברתית הישראלית (ישראלים ותיקים, עולים חדשים ונוער נעל"ה). הכפר בעיינות נבחר מתוך שאיפתה של העמותה להשפיע במקום בו מתחנכים בני נוער ומתעצבים ערכיו של דור העתיד.

נוער.jpg

מטרות

שילוב הנערים בחברה הישראלית, מתוך שייכות וחיבור, ערבות הדדית והכוונה לשירות צבאי משמעותי, תוך פיתוח הסקרנות האינטלקטואלית ולמידה מתמדת, בדגש על תהליך חינוכי חוויתי ובהקרנת מודלים לחיקוי.

יצירת קשר וחיבור אישי בין מתנדבי העמותה ובין הנוער בכפר תוך העברת ומתן כישורים ייחודיים שאינם נרכשים בכל מסגרת חינוכית.

הטמעת ערכים והקניית כלים לבני הנוער תוך חיבור לערכי היחידה, והנעת תהליך משותף ליצירת  ביטחון עצמי ומסוגלות אישית בקרב בני הנוער.

יצירת תהליכי הנעה לשירות משמעותי בצה"ל.

התוכנית מבוססת על מודל עצמ"ה - ערכים, ציונות, מנהיגות, התנדבות. כל אלו יהוו בסיס לתהליכי הביצוע במסגרת הפרוייקט.

מסגרת תהליכית

תהליך התכנון בוצע בשילוב של העמותה, הנהלת וסגל כפר הנוער יחד עם אנשי פדגוגיה וחינוך, אשר פיתחו את התכנית המבוססת על עקרונות ולקחים חינוכיים נדרשים.

אנשי העמותה מתנדבים לפעילויות השונות ומלווים את המסגרת הביצועית.

פעילויות OTD מבוצעות בהנחיית חברה חיצונית (במימון העמותה) המתכנת את הפעילות בהתאם לעקרונות ולקחי התוכנית.  מתנדבי העמותה מצטרפים כחלק מן המנחים והמדריכים לפעילות.

ניתן דגש לשילובן של המשפחות שכולות בפעילויות.

מתנדבי העמותה מעברים סדנאות והרצאות מקצועיות מתחום עיסוקם, להרחבת הידע הכללי והאישי (חדשנות, שיטור, רפואה, הי-טק, קולנוע, צילום, בישול ועוד).

מועברות סדנאות FACE TO FACE למיטוב והעצמת היכולות האישיות והבין אישיות של  החניכים ושל הסגל.

בהחלטת הועד המנהל נקבע, כי בהתאם ליכולת הכלכלית של העמותה, תשוכפל פעילות הפרוייקט לכפרי נוער נוספים בארץ - ולמטרה זו אנו ממקדים את עיקר גיוס התרומות. 

נוער2.jpg

בני הנוער מספרים - על הפעילויות  בתכנית "בזלת"

bottom of page